Ataşehir Anaokulu

Okul öncesi eğitim veren kurumların pek çok katkısı bulunuyor. Çocuklara yeme içme alışkanlığını öğreten, uyku düzeni oturtan okul öncesi eğitim veren kurumlar anne ve babalar için oldukça avantajlıdır. Pek çok aile okul öncesi eğitim veren kurumları gereksiz görmekte, oyun oynamak için çocuklarını göndermemektedir. Okul öncesi eğitim veren kurumların oyun programları elbette vardır ve bu oyunlar sokaklarda ve evlerde oynanan oyunlardan bir hayli ayrıdır. Çünkü okul öncesi eğitim veren kurumlarda oyunlar çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine dayanmaktadır. Dolayısı ile anne ve babaların çocuklarının yeteneklerini keşfetmek için ve çocuklarını bu alanlara yönlendirmeleri için okul öncesi eğitime ihtiyaçları vardır. Ataşehir Anaokulu sayesinde çocuklarınızın gelişimini hızlandırabilirsiniz.

Çocukların zihinsel gelişimlerinin ileri seviyede olması ilkokula adapte sorununun çözümüdür. Özellikle de 4-6 yaş arasındaki çocukların zihinsel gelişimleri hem hızlıdır hem de zihinsel gelişimin yarısından fazlası bu yaş aralığında oluşur. Bu dönemi iyi değerlendirmek, çocukların ileriki yaşantılarını olumlu yönde etkilemektedir.  Özellikle anaokullarında oynatılan oyunlar çocukların sosyalleşmesini sağlamaktadır. Legolar, yapbozlar, killer, oyun hamurları ve resim boyaları sayesinde çocukların el becerileri gelişi, zeka seviyeleri ilerler. Ataşehir Anaokulu sayesinde sizde çocuğunuza kaliteli bir okul öncesi eğitimi aldırabilir, çocuğunuzu geleceğe kendine güvenen bir birey olarak hazırlayabilirsiniz.

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tamamlaması için okul öncesi eğitim alması oldukça önemlidir. Özellikle de zihinsel gelişimlerinin 3’te 2’sinin tamamlandığı 4 ile 6 yaş arasındaki çocuklar okul öncesi eğitim veren kurumlarda bu gelişimlerini daha hızlı tamamlıyor. Eğer çocuğunuz Ataşehir Anaokulu kaliteli eğitim anlayışına ve uzman okul öncesi öğretmenlere sahip bir anaokuluna gidiyor ise zihinsel ve fiziksel gelişimini çok daha çabuk tamamlar. Çocukların ilkokula hazırlandığı dönemde zihinsel ve psikolojik olarak yeterli seviyede olması kaliteli bir eğitim hayatına sahip olması için oldukça önemlidir. Bu nedenle önce anne ve babanın sonrasında da okul öncesi eğitim veren kurumun çocuğun zihinsel ve psikolojik gelişimini tamamlamasına yardımcı olması gerekir. Çocuklar nasıl ki ilkokula adapte olmakta zorlanıyor ise anaokullarına adapte olmakta da zorlanır. Fakat bu zorluk ilkokula adapte probleminden daha farklıdır. Çocukların ilkokula adapte olmakta zorlanmasının sebebi zihinsel gelişimlerinin sistemi kabul etmemesidir. Oysa anaokuluna olan adapte sorunu tamamen anne ve babadan ayrılmak ile ilgilidir. Anaokuluna adapte olma problemini çözmek ilkokula adapte problemini çözmekten çok daha kolaydır. Anne ve babalar okul öncesi eğitim veren kuruma güvenir ve sever ise çocuklar da anne ve babalarının bu tavırlarını yansıtır. Fakat ilkokula adapte problemini çözmek için okul öncesi eğitim almak şarttır.

Minimum 2,5 saat eğitim veren Ataşehir Anaokulu okul öncesi eğitim kurumları bu minimum sürede dahi çocukların gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Anaokullarında öğretilen oyunlar çocukların zihinsel, fiziksel, psikolojik gelişimlerinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle yapbozlar, Legolar, killer, oyun hamurları, sayı saymayı öğretmek amacı ile fasulyeler ve çubuklar, müzik eğitimi ve resim eğitimi çocukları ayrı alanlarda destekliyor. Lego ve yapboz çocukların zeka gelişimlerini ilerletiyor. Resim ve müzik eğitimleri el becerilerini ve iletişimlerini güçlendiriyor. Oyun hamurları ve killer ise hem el becerilerini ilerletiyor hem de hayal güçlerini ortaya çıkarıyor. Çocukların yaşıtları ile birlikte vakit geçirmesi sosyalleşmesi açısından da büyük önem taşıyor. Sizde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak için onu Ataşehir Anaokulu kaliteli bir kuruma yazdırın.

Okul öncesi eğitim veren kurumlar arasında yer alan kreşler, yuvalar, oyun evleri ve anaokulları tek amaca hizmet etmektedir: çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tamamlamak… Çocukların zihinsel gelişimlerinin yüzde 65 ‘i 4 ile 6 yaş arasında gerçekleşiyor. Anaokulu yaşı da 4 ile 6 yaş aralığına tekabül ediyor. Dolayısı ile anaokullarının çocukların gelişimi üzerinde büyük bir etkisi bulunuyor. Çocukları başarılı bir kariyer sahibi olması, kaliteli bir eğitim hayatı yaşaması için okul öncesi eğitim veren kurumlara kayıt olması gerekiyor. Fakat okul öncesi eğitim veren kurumların çocukların üzerinde etkisi olması için eğitim kadrolarının kaliteli olması çok önemlidir. Ataşehir Anaokulu kaliteli eğitim kadrosuna sahip olan anaokulları sayesinde çocuğunuzu emin ellere bırakabilirsiniz. Çocukların ilkokula adapte olamamalarının en büyük sebebi zihinsel gelişimlerini tamamlayamamasıdır. Zihinsel gelişimini tamamlayamayan çocuklar ilkokulda öğretilen dersleri anlayamaz ve okuldan uzak kalmayı tercih eder. Bunu engellemek için anaokullarına kayıt yaptırmak çok önemlidir. Fakat anaokullarına kayıt yaptırırken de çocukların bir adaptasyon sorunu ortaya çıkar. Sonuç olarak bu güne kadar anne ve babasından ayrı kalmayan bir çocuğun yeni bir ortamda anne ve babasından uzak durması büyük bir problemdir. Bu problemin kilit noktası anne ve babadır. Eğer anne ve baba okul öncesi eğitim veren kuruma güvenir ve kararlarının arkasında durur ise çocukların psikolojisine etki edebilirler. Bu durumda başarısız olan anne ve babaların uzmanlardan yardım alması önerilir.

Ataşehir Anaokulu sosyal imkanları yüksek olan bir anaokuluna kayıt yaptırdı iseniz çocuğunuz oldukça kazançlıdır. Bazı anaokulları dar ve kalabalıktır. Anne ve babasından ayrılan çocuklar bu ortamda kendilerini yalnız hisseder. Bu nedenle daha az sınıf mevcuduna sahip, geniş olanakları olan anaokulları her zaman tercih edilmelidir. Oyun alanları, uzmanların çocuklara gösterdiği ilgi, kurumun oyun programları anaokulu seçiminde anne ve babalara rehber oluyor. Oyun hamurları, resim boyaları, yapbozlar, Legolar çocukların zihinsel gelişimini ve el becerilerini geliştiren oyunların sıklık ile oynandığı anaokulları diğer anaokullarından bir adım öndedir. Türkiye’deki pek çok anaokulu Ataşehir Anaokulu gibi kaliteli ve eğitim kadrosu başarılı birer kurumdur.

Add a Comment